Czy warto kupować perfumy inspirowane?

Czym są zapachy inspirowane kultowymi zapachami?

Perfumy inspirowane (zwane również replikami, odpowiednikami, zamiennikami ) to tańsza alternatywa dla oryginalnych perfum znanych, popularnych marek. Pod względem jakości mogą dorównać oryginalnym zapachom. Zapach długo utrzymuje się na skórze, a skład jest bardzo zbliżony.

Dlaczego oryginalne perfumy designerskie są tak drogie?

Ceny oryginalnych butelek są znacznie wyższe niż kompozycje zapachowe zapachów inspirowanych. Czemu? Bo w przypadku dużych marek płacimy się za marketing i reklamę. W przypadku zamienników płacisz tylko za rzeczywisty koszt wytworzenia perfum, a nie za kampanię marketingową. Dzięki temu luksus najdroższych zapachów może nam towarzyszyć każdego dnia.

Równoważny a oryginalny

Zapach inspirowanych perfum jest jak najbardziej zbliżony do kompozycji zapachowej oryginału i jest praktycznie nie do odróżnienia. Dzieje się tak dlatego, że odpowiedniki powstają z takimi samymi lub podobnymi nutami zapachowymi, jak te od znanych marek. Warto jednak zaznaczyć, że nie są to oryginalne perfumy.

W dzisiejszych czasach perfumy inspirowane znajdują wielu zwolenników, którzy doceniają korzyści płynące ze stosowania niedrogich zapachów. Nie ma bardziej wiarygodnych informacji niż opinia osób używających odpowiedników, a te w większości są pozytywne. Plusem używania tańszych zamienników jest np. to, że w cenie jednej sztuki oryginalnych perfum, możemy sobie pozwolić na np. 10 pełnopojemnościowych sztuk perfum typu odpowiedniki.

Zalety używania zamienników perfum

Największą zaletą korzystania z zapachów inspirowanych projektantami jest to, że każdy może sobie na nie pozwolić. Zamiast wybierać jeden drogi produkt, możesz kupić kilka lub nawet kilkanaście butelek perfum inspirowanych znanymi zapachami i wyposażyć swoją toaletkę w inny zapach na każdą okazję.

Czy warto więc kupować inspirowane perfumy?

Odpowiedź brzmi tak. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze lub spróbować różnych nut zapachowych. Redukując koszty, wcale nie musisz tracić na jakości. Jedyne, z czego rezygnujesz to zakup od znane marki oraz wymyślny flakon..

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk